Hogyan válassz fűkaszát? - Fűkasza vásárlási kisokos

Fűkasza vásárlás előtt a következő szempontokat érdemes figyelembe venni. Kezdjük a legfontosabbakkal: Mit szeretnénk nyírni? Mekkora területen használnánk a fűkaszát?  Milyen domborzati adottságú a terület, ahol dolgozni fogunk? Milyen terepakadályokra kell a munkavégzés során figyelni?

A kerti fűkaszáló gépeknek két nagy csoportja van

Vannak az egyszerűbb kialakítású, úgynevezett szegélynyíró gépek, melyek a nevéből is adódóan a kerti szegélyek nyírására vannak ergonómiailag kifejlesztve. Egy kerti szegélynyíró kiegészíti egy tolós vagy önjáró fűnyíró által végzett munkát, azokon a helyeken, melyek a kerekekkel ellátott géppel nehezen közelíthetőek meg, illetve olyan helyek, amelyek a hagyományos fűnyírógéppel elérhetetlen, például kerítések tövében, vagy a fák törzseinél. Legjobban felismerhető a hajlított száráról, illetve a száron elhelyezett „D” fogantyúról. Az ilyen típusú gépekkel egyirányú mozgással végezhető a fűnyírás, a szegélyezni kívánt területet követő egyik irányban való munkavégzéssel. A vágószerkezet fordulatszáma egyenlő a motor fordulatával, amely 6-7000 fordulatot jelent percenként. Ezeken a gépeken kizárólag damilfej használható, a gyártó által meghatározott damil vastagságával, ami 1.5 milliméter vagy típustól függően 2 milliméter lehet. Meghajtás fajtája szerint három típust különböztetünk meg: hagyományos elektromos, amely 230 Voltos hálózatról üzemeltethető kerti hosszabbító kábellel, benzinmotoros, mely kétütemű motorral rendelkezik, azaz keverék üzemanyaggal (1:50 arányú) működik, és a ma már egyre népszerűbb akkumulátor által meghajtott gépek, ezek típustól függően 18 vagy 36 Voltos Lítium-ion akkuval üzemelnek. A szegélynyíró gépeket alkalmi, vagy részmunkaidős használatra ajánljuk. 

A gépek másik csoportja a fűkaszáló gépek.

Formailag egyenes szárral, kétkezes fogantyúval, és a csőszárra akasztható hevederrel rendelkeznek, amelyet a gépkezelő felsőtestére akasztva érhető el a kényelmes munkavégzés. Itt a munka már a gép jobbra-balra történő mozgatásával, úgynevezett kaszáló mozdulattal végezhető. A fűkaszáló gépre felszerelhető damilfej, különböző profilú vágókés (háromágú, négyágú), vagy akár fűrésztárcsa is. A damilfejbe 2 millimétertől 3.3 milliméter vastagságig szerelhető damil, motor teljesítménytől függően. 

A csőszár végén található a szöghajtás, erre van felszerelve a vágószerkezet. A szöghajtásnak köszönhetően magasabb a fordulatszám, ennek tulajdonítható a magasabb vágási teljesítmény a szegélynyírókhoz képest. A működtető motornál akár 25-35%-kal is magasabb vágószerkezet fordulat érhető el, típustól függően 8-10000 percenkénti forgással.  Ennél a gépcsoportnál két típusú motoregységgel üzemeltethetőek a készülékek, benzinmotoros (1:50 arányú keverék üzemanyag) vagy akkumulátoros (Lítium-ion 36V-os) meghajtással. Az egyenes szárú, kétkezes fűkaszáló gépek teljesítménytől függően rész- vagy teljes munkaidős professzionális használatra vehetőek igénybe. 

Ha fűkasza vásárlás előtt áll feltétlen kérdezze meg szakértőinket, így biztos lehet benne, hogy lehetőség szerint a legjobb döntést fogja hozni!