Ha nem veszed igénybe téli tárolás szolgáltatásunkat, elmondjuk, mire érdemes figyelned az otthoni karbantartás és tárolás alatt.
-
Szétszerelés
Első körben győződj meg róla, hogy a robotfűnyíró teljesen feltöltött. Miután lehúztad a robotfűnyírót a töltőállomásról, határoló vezetékes robotfűnyíró esetében távolítsd el a dokkolók csatlakozóit, ha szükséges tisztítsd meg azokat, majd áramtalanítd a töltőállomást. A szabadon maradt csatlakozókat helyezd el az erre a célra gyártott csatlakozó védő dobozba.
-
Takarítás
A dokkolón felgyülemlett koszt egy cirokseprű vagy kefe segítségével könnyen letakaríthatod. Távolítsd el a késeket és pattintsd le a robotfűnyíró fedelét. A géptesten megült nyesedéket és a késcsavarok környékén ragadt füvet tisztítsd le egy kefével vagy ronggyal. Magasnyomással semmiképp ne takarítsd a gépet, inkább nézz körül robotfűnyíró karbantartó készleteink között! Vizsgáld meg a fűnyíró alkatrészeit, ha szükséges cseréld, vagy fordulj robotfűnyíró szakszervizhez!
-
Tárolás
Mindenképp fagymentes helyen, lehetőleg letakarva tárold a robotfűnyírót és a töltőállomást is. Ebben segítséget nyújthatnak a fali tartók. Havonta elegendő tölteni a robotfűnyírót, a legtöbb modell egy óra alatt teljesen feltölt.
-
Tavaszi beüzemelés
A fűnyírási szezon elejét mindenképp friss pengékkel indítsd. Fontos, hogy a töltőállomás csatlakozóit a megfelelő sarura helyezd vissza.
Ha mégis robotfűnyíró szakemberhez fordulnál, és biztosra akarsz menni, keress minket bizalommal, majd mi megoldjuk a téli karbantartást és tárolást az erre kialakított speciális robotfűnyíró szervizünkben.
Telefon: +36 30 013 1013
E-mail: martin@robot1.hu